اتاق 24 مجموعه ای از اخبار سیاسی، اقتصادی و اتاق بازرگانی ایران

کد: 8249
بروزرسانی: دوشنبه, ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۳۹
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان

باید از تمام پتانسیل ها موجود و حذف بروکراسی های زاید برای افزایش صادرات و ارزآوری برای کشور استفاده شود

باید از تمام پتانسیل ها موجود و حذف بروکراسی های زاید برای افزایش صادرات و ارزآوری برای کشور استفاده شود
 

مسعود گلشیرازی رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به اینکه از وظایف اتاق های بازرگانی شناسایی بازار کالاهای صادراتی ایران در دیگر کشورها می باشد، خواهان تحرک بیشتر اتاق های بازرگانی در این زمینه شد.

گلشیرازی در گفتگو با اتاق 24 گفت: با توجه به اینکه کشور در شرایط حساس اقتصادی قرار دارد باید از تمام پتانسیل ها و ظرفیت های موجود برای افزایش صادرات و ارزآوری برای کشور استفاده شود و اتاق های بازرگانی در این زمینه می توانند نقش تعیین کننده ای داشته باشند. وی افزود: اتاق های بازرگانی از یک سو باید با مذاکره با سرمایه گذاران و تسهیل سازوکارهای اداری و مالی آنها را برای تامین مالی در امور تولیدی به خصوص تولید کالاهای صادراتی تشویق و ترغیب نمایند و و از سوی دیگر با برقراری ارتباط با فعالان اقتصادی در دیگر کشورها زمینه را برای صادرات کالاهای تولیدی کشور فراهم آورند.

گلشیرازی ادامه داد: اگرچه تحریم ها و فشارهای اقتصادی شرایط سختی را برای فعالیت ها و مبادلات اقتصادی ایجاد کرده اند اما می توان با برنامه ریزی و اتخاذ سیاست های متوازن و هوشمندانه هم سرمایه گذاران داخلی را برای تولید کالاهای صادراتی مورد حمایت قرار داد و هم بازارهای جدیدی در خارج از کشور برای صادرات شناسایی نمود.

گلشیرازی در بخشی دیگر از صحبت هایش از عدم اعتماد نهادهای اقتصادی دولتی به پتانسیل های بالای اتاق های بازرگانی انتقاد کرد و گفت: در شرایط کنونی دولت باید به اتاق های بازرگانی برای انجام وظایف شان بیش از گذشته اعتماد کند زیرا اتاق های بازرگانی با برقراری ارتباط موثر با فعالان اقتصادی در داخل و خارج از کشور می توانند در فرایندهای اقتصادی و مدیریت تحریم ها نقش تاثیرگذاری را بر عهده گیرند.

انتهای پیام+ 1
مخالفم - 0

بازدید: 76
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

© تمامی حقوق این سایت برای وب سایت اتاق 24 محفوظ است.

طراحی سایت خبرگزاری