اتاق 24 مجموعه ای از اخبار سیاسی، اقتصادی و اتاق بازرگانی ایران

کد: 12019
بروزرسانی: چهارشنبه, ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ۲۰:۳۸

سرمایه گذار فرشته کیست و خاستگاه فرشته کجاست؟


 

سرمایه گذاران فرشته

سرمایه‌گذار فرشته یا Angel Investor (همچنین به عنوان سرمایه‌گذار خصوصی، سرمایه‌گذار اولیه نیز شناخته می‌شود) فردی است که معمولاً در ازای حقوق صاحبان سهام در شرکت از استارت‌آپ‌های کوچک یا کارآفرینان حمایت مالی می‌کند. 

اغلب، سرمایه گذاران فرشته در میان خانواده و دوستان یک کارآفرین یافت می شوند. وجوهی که سرمایه‌گذاران فرشته فراهم می‌کنند ممکن است سرمایه‌گذاری یک‌باره برای کمک به کسب‌وکار یا تزریق مداوم برای حمایت و عبور شرکت در مراحل اولیه دشوار باشد.

خاستگاه سرمایه گذاران فرشته

اصطلاح "فرشته" از تئاتر برادوی گرفته شد، زمانی که افراد ثروتمند برای پیشبرد تولیدات تئاتر پول می دادند. اصطلاح "سرمایه گذار فرشته" اولین بار توسط ویلیام وتزل از دانشگاه نیوهمپشایر، موسس مرکز تحقیقات سرمایه گذاری، استفاده شد. وتزل مطالعه ای را در مورد چگونگی جمع آوری سرمایه توسط کارآفرینان تکمیل کرد

درک سرمایه گذاران فرشته

سرمایه گذاران فرشته افرادی هستند که به دنبال سرمایه گذاری در مراحل اولیه استارت آپ هستند. این نوع سرمایه گذاری ها ریسکی هستند و معمولا بیش از 10 درصد از سبد سرمایه گذار فرشته را تشکیل نمی دهند. اکثر سرمایه گذاران فرشته دارای وجوه اضافی در دسترس هستند و به دنبال نرخ بازدهی بالاتری نسبت به فرصت های سرمایه گذاری سنتی هستند.

سرمایه گذاران فرشته شرایط مطلوب تری را در مقایسه با سایر وام دهندگان ارائه می دهند، زیرا آنها معمولاً به جای دوام کسب و کار، روی کارآفرینی که کسب و کار را شروع می کند، سرمایه گذاری می کنند. سرمایه‌گذاران فرشته بر کمک به استارت‌آپ‌ها در برداشتن اولین قدم‌هایشان متمرکز هستند، نه سود احتمالی که ممکن است از کسب‌وکار به دست آورند. اساساً، سرمایه گذاران فرشته مخالف سرمایه گذاری خطرپذیر هستند.

به سرمایه گذاران فرشته، سرمایه گذاران غیررسمی، سرمایه گذاران خصوصی، سرمایه گذاران اولیه یا فرشتگان تجاری نیز گفته می شود.

این افراد معمولاً افراد مرفهی هستند که در ازای حقوق صاحبان سهام یا وام قابل تبدیل برای استارت آپ ها سرمایه تزریق می کنند.

برخی از سرمایه‌گذاران فرشته از طریق پلتفرم‌های سرمایه‌گذاری جمعی به صورت آنلاین سرمایه‌گذاری می‌کنند یا شبکه‌های سرمایه‌گذار فرشته ایجاد می‌کنند تا سرمایه را با هم جمع کنند.+ 0
مخالفم - 0

بازدید: 26

© تمامی حقوق این سایت برای وب سایت اتاق 24 محفوظ است.

طراحی سایت خبرگزاری