اتاق 24 مجموعه ای از اخبار سیاسی، اقتصادی و اتاق بازرگانی ایران

کد: 11647
بروزرسانی: شنبه, ۰۵ تیر ۱۴۰۰ ۰۴:۰۰

شرایط واحدهای تولیدی در برابر تورم شکننده است

رئیس اتاق گرگان با اشاره به رشد متوالی تورم در اقتصاد ایران می‌گوید: پدیده اضمحلال سود در تورم باعث کاهش قدرت خرید همگان شده و تولید را در شرایط شکننده قرار داده است.


رئیس اتاق گرگان با اشاره به رشد متوالی تورم در اقتصاد ایران می‌گوید: پدیده اضمحلال سود در تورم باعث کاهش قدرت خرید همگان شده و تولید را در شرایط شکننده قرار داده است.


رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان اظهار کرد: در ایام کرونا در استان با مشکل تأمین اکسیژن و دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان‌های استان گلستان روبه‌رو بودیم که فعالان اقتصادی استان با روحیه بسیجی در این امر پیش‌قدم شدند.

علی‌محمد چوپانی، در جلسه افتتاح دفتر بسیج تخصصی تجار و فعالان اقتصادی اتاق گرگان ادامه داد: پدیده اضمحلال سود در تورم باعث کاهش 10 تا 50 درصد قدرت خرید فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان شده است.

چوپانی بیان کرد: این پدیده باعث شده که واحدهای تولیدی در برابر تورم شکننده باشد و وقتی ارزش پولی ملی روزبه‌روز کاهش پیدا می‌کند چطور می‌تواند تولیدکننده ما به فعالیت خود ادامه دهد و این مسائل به سیاست‌های کلی نظام برمی‌گردد.

وی افزود: امروز هیچ واحدی گران‌فروش نیست و در جلسات با مسئولان نظارتی به این مسئله تأکید کردیم.

این مقام مسئول بیان کرد: امروز همه مسئولان به آقای رئیسی امید بستند و فعالان اقتصادی در کنار دولت برای حل مشکلات جامعه تلاش می‌کنند.

چوپانی تأکید کرد: با توجه به تحریم‌های ظالمانه امروز تجار و صادرکنندگان با مشکلاتی برای بازگشت ارز روبه‌رو هستند و این در حالی است که ورود ارز به‌صورت چمدانی از طریق مجاری رسمی کشور نیز با محدودیت‌هایی قانونی روبه‌رو است و این قوانین باید اصلاح شود.

گفتنی است در این نشست احسان ملک شاهکوهی مسئول دفتر شورای تجار و فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان معرفی شد.

همچنین در این مراسم امیرحسین ساداتی به‌عنوان دبیر شورای تجار و فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان معرفی شد.
+ 0
مخالفم - 0

منبع: http://otaghiranonline.ir/news/38635
بازدید: 73
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

© تمامی حقوق این سایت برای وب سایت اتاق 24 محفوظ است.

طراحی سایت خبرگزاری