اتاق 24 مجموعه ای از اخبار سیاسی، اقتصادی و اتاق بازرگانی ایران

کد: 11926
بروزرسانی: سه شنبه, ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ۱۵:۴۴

اروپا در تلاش برای خروج میلیون تن غلات از اوکراین است


 

در حالی که نیروهای روسیه و اوکراین گلوله های توپخانه ای با هم مبادله می کردند و درگیری های شدید در شهرها و روستاهای شرق اوکراین در جریان بود، رهبران اتحادیه اروپا روز سه شنبه برای دومین روز از نشستی با هدف افزایش فشارها جهت مجازات روسیه و در عین حال تقویت اقتصاد آسیب دیده اوکراین گرد هم آمدند.

پس از هفته‌ها گفتگوهای سخت که در نهایت به توافق بر سر تحریم میلیاردها دلار نفت روسیه و بسته تحریمی با هدف اقتصاد روسیه، رهبران اروپایی اکنون در حال مبارزه با چگونگی کمک به اوکراین برای صادرات میلیون‌ها تن غلات هستند. علیرغم محاصره دریایی مؤثر روسیه که کشتی ها را در بندر سرگردان نگه داشته است.

اما یافتن راهی برای خروج سریع میلیون‌ها تن غلات از انبارهای اوکراین که موضوعی ضروری برای ثبات عرضه جهانی غذا و برای ده‌ها میلیون نفر است که ممکن است با گرسنگی یا حتی قحطی مواجه شوند، شامل چالش‌هایی است که تقریباً از بلاتکلیفی های جنگ غیر قابل تفکیک است.

در عین حال، رهبران اروپایی در حال کار بر روی بسته کمک اقتصادی گسترده تر به ارزش بیش از 9 میلیارد دلار هستند که در طول سال 2022 به اوکراین تحویل داده می شود.

به گفته مقامات اوکراینی و روسی، جنگ در شرق اوکراین این هفته به سطوح شدیدی رسیده است، زیرا روسیه قدرت توپخانه و سامانه های موشکی خود را روی یک گستره 75 مایلی از زمین ویران شده در مناطق شرقی دونتسک و لوهانسک متمرکز کرده است. 

برای هفته‌ها، روسیه بر آخرین شهرهای تحت کنترل اوکراین در منطقه لوهانسک و سیویرودونتسک، آتش بارید و غیرنظامیان را مجبور به فرار کرد تا در زیرزمین‌ها و پناهگاه‌ها بخوابند.+ 0
مخالفم - 0

 

بازدید: 69
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

© تمامی حقوق این سایت برای وب سایت اتاق 24 محفوظ است.

طراحی سایت خبرگزاری