اتاق 24 مجموعه ای از اخبار سیاسی، اقتصادی و اتاق بازرگانی ایران

کد: 7759
بروزرسانی: یکشنبه, ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۴۳
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل
دکتر حسن روحانی رییس جمهور

پایان برجام منجربه پشیمانی تاریخی آمریکا می شود


 

 به گزارش اتاق 24، رئیس جمهور با تاکید بر اینکه راست و چپ، اصولگرا و اصلاح طلب و همه مردم ایران در برابر ترامپ و رژیم صهیونیستی متحد هستند، اظهارداشت: به دنیا نشان دادیم ملت ایران ملت صلح است و ما اهل جنگ و تنش نیستیم اما قاطعانه از خود دفاع می کنیم و آمریکا در برابر ملت ایران کاری از پیش نخواهد برد.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، حجت الاسلام و المسلمین دکتر «حسن روحانی»، رئیس جمهور، روز یکشنبه در جمع پرشور مردم سبزوار با بیان اینکه " برای هر تصمیم ترامپ، برنامه داریم"، تصریح کرد: اگر آمریکا از برجام خارج شود، بزودی دچار پشیمانی تاریخی می شود.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر «حسن روحانی»، رئیس جمهور، روز یکشنبه در جمع پرشور مردم سبزوار با بیان اینکه " برای هر تصمیم ترامپ، برنامه داریم"، تصریح کرد: اگر آمریکا از برجام خارج شود، بزودی دچار پشیمانی تاریخی می شود.

دکتر  روحانی گفت: وعده ما با ملت ایران از سال 92 این بود که جریان دروغین ایران‌هراسی را که آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در دنیا ترویج کرده بودند، افشا کرده و با آن مبارزه کنیم و به مردم دنیا بگوییم که ایرانیان ملتی صلح‌طلب هستند.

رئیس جمهور افزود: ما همگی از سال 92 با هم تلاش کردیم تا سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران با هزینه کمتر و در عین حال عزت و سربلندی به پیش برود. ما می‌خواستیم به مردم دنیا بگوییم، تحریم هسته‌ای علیه ایران کاری اشتباه و غلط بوده و برخی قدرتهای بزرگ  باید از این طرح نادرست خودش عقب‌نشینی کنند.

دکتر روحانی اظهار داشت: ما خواستیم به دنیا بگوییم همان‌طور که رزمندگان ما در میدان دفاع مقدس پیروز بودند، دیپلمات‌های ما هم با بهترین توانمندی‌ها و هنرمندانه‌ترین و منطقی‌ترین سخن‌ها می‌توانند، پای میز مذاکره در برابر قدرت‌های بزرگ جهان سخن گفته و منطق خود را به کرسی بنشانند.

رئیس جمهور با یادآوری اینکه"دیدیم که دیپلمات‌های سرافراز ما توانستند این کار را انجام دهند"، تصریح کرد: ما در آذر سال 92 اولین گام در شکستن تحریم‌ها را برداشتیم که رفع تحریم در صنایع پتروشیمی، خودروسازی و فلزات گرانبها بود که از قبل از سال 90 به ایران تحمیل شده بود و بخش دیگر تحریم‌ها را نیز در سال 96 و پس از توافق نهایی با 6 قدرت بزرگ برداشتیم که در نتیجه آن فروش نفت ما دو برابر شده، مبادلات بانکی ما کم و بیش با دنیا شروع شد و پوشش‌های بیمه‌ای بین‌‌المللی ما شرایط عادی پیدا کرد و صادرات و واردات در مسیر درست خود قرار گرفت.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: با وجود اینکه آمریکایی‌ها در تمام مراحل به تعهدات خودشان درست عمل نکرده و کارشکنی کردند، اما ما در طول این مدت به تعهداتی که به دنیا داده بودیم، تا امروز عمل کردیم.

رئیس جمهور تأکید کرد: امروز ما به نقطه‌ای رسیده‌ایم که شما مردم غیور و متحد هم باید از آن مطلع باشید. آقایی جدیداً رئیس جمهور آمریکا شده و از 15 ماه پیش مرتب گفته است که برجام بدترین توافق تاریخ آمریکا بوده و این توافق فقط به سود ایران و به زیان آمریکا بوده و در نتیجه اشتباه آمریکایی‌ها، ایرانی‌ها سر ما کلاه گذاشتند.

 دکتر روحانی گفت: ما سر کسی کلاه نگذاشتیم؛ مذاکراتی با 6 کشور بزرگ دنیا انجام شد که در نتیجه به توافقی رسیدیم که سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان نیز آن را تصویب کردند. ملت ایران متحد و یکصدا قدم مستحکم و درستی برداشت و در طول زمان سپری شده از این توافق، همه مردم جهان به ایران بزرگ به عنوان یک قدرت بالیدند و افتخار کردند. هیچ کس در دنیا نیست که بگوید کار ایران اشتباه بوده، الا آمریکا، رژیم منحوس صهیونیستی و عربستان سعودی.

رئیس جمهور اضافه کرد: همه مردم شریف ایران، همواره در طول این مسیر از دولت حمایت کردند و من از ملت بزرگ ایران، رهبری معظم انقلاب، نیروهای مسلح و همه کسانی که دست به دست هم دادند تا به این پیروزی و این نقطه برسیم، تشکر می‌کنم. اگر قدمی برداشتیم و امروز به این نقطه رسیده‌ایم که به ناحق می‌گویند ایران سر ما را کلاه گذاشته است، این قدم‌ها با کمک ملت ایران و با وحدت برداشته شده است.

دکتر روحانی اظهار داشت: امروز نیز باید با وحدت به پیش برویم. آمریکایی‌ها ممکن است در رابطه با برجام چند سناریو را مد نظر داشته باشند؛ یا از آن خارج شوند، یا به آن لطمه بزنند و یا اینکه راه اروپا و آمریکا از هم جدا شود. اما ای مردم عزیز و ملت بزرگ ایران، به شما عرض می‌کنم که آمریکا در برابر این ملت کاری از پیش نخواهد برد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها در طول 40 سال گذشته همواره در برابر ملت ایران فتنه‌گری کردند، اما هیچگاه در برابر عظمت ملت ما موفق نبودند، تصریح کرد: آمریکایی‌ها اینبار نیز دوباره اشتباه می‌کنند و اگر بخواهند راهی را که در این ایام پیموده‌اند، ادامه دهند و از برجام خارج شوند، به زودی با پشیمانی تاریخی مواجه خواهند شد.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: به شما ملت بزرگ ایران به صراحت می‌گویم که همه دستورات لازم از چند ماه پیش به بخش‌های مرتبط اجرایی کشور داده شده است.به مسئولان سازمان انرژی اتمی دستورات لازم ابلاغ شده و چند روز پیش باز هم با مسئولین ارشد این سازمان درباره برنامه‌های آینده صحبت کردم و مسیر ما در این زمینه مسیر روشنی است.

رئیس جمهور گفت: به بخش‌های مختلف دیگر از جمله بخش اقتصادی نیز دستورات لازم داده شده است و به عنوان مثال، طرح جدیدی که برای ساماندهی بازار ارز اجرا شد، برای این بود که آمریکایی‌ها بفهمند هر توطئه‌ای هم که بخواهند اجرا کنند، مردم ایران باید خیالشان راحت باشد. دولت ارز مورد نیاز برای هر آنچه در زمینه واردات برای تولید و خدمات مورد نیاز کشور است با قدرت و با قیمتی که اعلام کرده است در اختیار واردکنندگان و کارآفرینان قرار خواهد داد و هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

دکتر روحانی افزود: مردم عزیز ایران بدانید که مطابق پیش‌بینی‌ها در سال 97، حداقل 100 میلیارد دلار درآمد از محل صادرات نفتی و غیرنفتی خواهیم داشت در حالی که مخارج ارزی ما بیش از 70 میلیارد دلار نیست، بنابراین به هیچ وجه مشکل کمبود ارز نداریم.

رئیس جمهور با بیان اینکه تبلیغات آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها نسبت به ملت بزرگ و غیور ایران که در تمام مقاطع حساس ایستادگی کردند، سراسر دروغ است، اظهارداشت: آمریکایی ها و صهیونیست ها باید بدانند که این ملت ازتوطئه‌های آنها  هیچ هراسی ندارد و تحت رهبری شجاعانه مقام معظم رهبری و تلاش‌های دولت به مسیر خود ادامه خواهد داد.

 

 + 0
مخالفم - 0

بازدید: 1475
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

© تمامی حقوق این سایت برای وب سایت اتاق 24 محفوظ است.

طراحی سایت خبرگزاری