اتاق 24 مجموعه ای از اخبار سیاسی، اقتصادی و اتاق بازرگانی ایران

کد: 7803
بروزرسانی: سه شنبه, ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۱۳:۲۰
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل
جبارکوچکی نژاد

نابسامانی ارز و خروج دهها میلیارد دلار /اعتراض تند جبار کوچکی نژاد


 

به گزارش  اتاق 24 ، جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در صحن علنی مجلس در نطق میان دستور گفت: در سالی که به نام حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است همه مسئولان و مردم باید تلاش کننده تا با صرفه جویی و کیفیت بخشی، به اقتصاد ملی کمک کنند.

نماینده مردم رشت با بیان اینکه تنها با مردمی کردن اقتصاد می‌توان بر مشکلات اقتصادی فائق شد، تصریح کرد: مردمی که با دست خالی انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند، جنگ را مدیریت کردند، ۴۰ سال ترفند‌های دشمن را نقش برآب کردند، می‌توانند بر مشکلات اقتصادی فائق شوند، به جای تکیه بر عوامل استکبار به خداوند تکیه کنید، از مردم کمک بگیرید تا پیروز شوید.

 امروز واردات بی رویه قطعات و کالا و رکود از عمده مشکلات کشور است که همه با هم باید برای رفع آن تلاش کنیم و با قول‌های بی ثمر و حرف‌های بدون عمل اعتماد را کمرنگ نکنید.

کوچکی‌نژاد با اشاره به رفتار برخی مسئولان گذشته گفت: آنهایی که در مسند قدرت بودند و دولت را اداره می‌کردند، امروز در زمین دشمن بازی می‌کنند، آنهایی که امروز شعار قانونمندی می‌دهند همان‌هایی هستند که در زمان مدیریت خود به هیچ قانونی پایبند نبودند و همچنان به افکار انحرافی خود ادامه می‌دهند یقینا از طرف مردم سیلی خواهند خورد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: به مسئولان امنیتی تذکر می‌دهم که جلوی اینگونه افراد را بگیرند و قوه قضاییه وارد عمل شود.

نماینده مردم رشت با اشاره به طرح رفع حصر از تریبون‌های مجلس بیان کرد: آنهایی که از تریبون‌های رسمی کشور و مجلس بحث رفع حصر را مطرح می‌کنند، انصاف داشته باشد، چطور از کسانی دفاع می‌کنید که نظام را پرتگاه برده اند؟ خون مردم بیگناه و متدین را ریخته اند؟ اموال مردم را به تاراج برده اند؟ مقدسات ما توهین کردند؟ و شرایط نفوذ دشمن به کشور را فراهم کردند؟

وی خطاب به این مسئولان گفت: آیا وظیفه شما نیست که به آنها تذکر دهید تا از نظام و مردم عذرخواهی کنند، عجب است که آقایان می‌خواهند مردم انقلابی و متدین از آنها به خاطر خیانتشان عذرخواهی کنند. آقایانی که با رای مردم به مجلس راه پیدا کردید به پایبندی به قانون اساسی ایران قسم خوردید آیا نمی‌دانید که پایمال کردن خون شهیدان خیانت به مردم است؟ چه شده است به جای حمایت از مردم و ارزش ها، از فتنه گران حمایت کرده اید؟ شما نماینده مردم هستید یا نماینده فتنه گران؟

این نماینده اصولگرا تاکید کرد: برجام را آب طلا می‌گیرد، مقدس می‌شناسید و می‌گوید که این سند افتخار ماست، مگر نمی‌گفتید اگر برجام تصویب نشود هر روز ۱۰۰ میلیون دلار ضرر می‌کنیم؟ مگر نمی‌گفتید با چشم بینا مسیر برجام طی شده است؟ چطور چشم‌های بینا گذشته ننگین دشمن همیشگی ایران را ندید؟

کوچکی نژاد با بیان اینکه به چه علت در پشت پرده‌های احترام ساختگی برای دشمن ایجاد می‌کنید؟ گفت: سردمداران آمریکا خون مردم را در شیشه کرده اند، ببینید اوضاع اقتصادی مردم مظلوم ما در چه وضعیتی است به آمار ساختگی توجه نکنید.

وی ادامه داد: ما به این علت مرگ بر آمریکا می‌گویم که با حرص و طمع، آرامش مردم ما را گرفته اند، به چه می‌خندید؟ به سفره و جیب خالی مردم؟ منتظرید چه کسی مشکلات را رفع کند؟ مگر موظف به رفع مشکل مردم نیست؟ چطور با سکوت خود از باعث و بانی عذاب مشکلات مردم حمایت می‌کنید؟

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی بیان کرد: مگر در ماده ۳ برجام قانون وضع نکردیم اگر یکی از کشور‌ها از برجام خارج شد ما هم از برجام خارج شویم، پس چرا از آتش زدن برجام آشفته شده اید؟ آنقدر که شما نگران شدید سران استکبار نگران نشده اند، آتشی که به زندگی و آرامش مردم انداخته اند را نمی‌بینید؟ قطعا آتش زدن برجام اقدام انقلابارزی است و مورد حمایت مردم انقلابی است.

نماینده مردم رشت گفت: ملت ایران قطعا حافظه شما آمریکا را به یاد می‌آورد، مگر آمریکای جنایتکار پرواز مسافربری ایرانی را ساقط نکرد، یادمان هست که خلیج فارس
را خلیج خونی ایرانی کردند، فراموش نکرده ایم که پول و سرمایه ملت را مصادره کردند، مگر معاون رئیس جمهور در جلسه غیر علنی نگفت که بازار ارز بخشی از توطئه آمریکا است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خطاب به روحانی تاکید کرد: رئیس جمهور گفتید مذاکره با اروپا فایده ندارد آیا توانستید با کدخدا کنار بیایید؟ هنوز باور نکردید که آنها دنبال ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی ایران هستند، چرا فردی که باعث نابسامانی ارز است را عزل نمی‌کنید؟ چرا دهها میلیارد دلاری که اخیرا از کشور خارج شد را بررسی نمی‌کنید؟+ 1
مخالفم - 0

بازدید: 1649
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

© تمامی حقوق این سایت برای وب سایت اتاق 24 محفوظ است.

طراحی سایت خبرگزاری