اتاق 24 مجموعه ای از اخبار سیاسی، اقتصادی و اتاق بازرگانی ایران

کد: 7701
بروزرسانی: یکشنبه, ۰۳ دی ۱۳۹۶ ۱۷:۲۱
دسته: مجلس
پرینت
ایمیل
نماینده مردم تهران در مجلس

اعتقاد دارم باید به طیف مخالف دولت منافع ملی را فهماند/نمیدانم کدام مغز متفکری کمپین «روحانی پشیمانیم» را به راه انداخته است

 

به گزارش اتاق 24 عبدالرضا هاشم‌زایی در پاسخ به این سوال که چرا برخی با انتقاد از دولت به دنبال القای فضای ناامیدی در کشور هستند، اظهارکرد: نمیدانم کدام مغز متفکری کمپین  «روحانی پشیمانیم» را به راه انداخته است. البته بنده از ابتدای انقلاب  اصلاح‌طلب بوده‌ام و هم‌اکنون نیز شاید انتقاد‌هایی به دولت داشته باشم اما بنا نداریم از آقای روحانی عبور کنیم.

وی افزود: راه اندازی برخی کمپین‌های مخالف دولت یعنی عبور از آقای روحانی، اما اصلاحات به دنبال عبور از کسی نیست، بلکه به دنبال آن است تا حد ممکن برای اصلاح کشور گام بر دارد. البته اگر آقای روحانی در موضع گیری‌ها و انتخاب افرادش بیشتر به سمت اصلاح‌طلب‌ها باشد ما خوشحال می‌شویم.

نماینده مردم تهران در مجلس  گفت: «در تمام کشورهای دنیاکه مدعی دموکراسی هستند اختلاف بین جناح‌ها و احزاب سیاسی وجود دارد و هر از چند گاهی احزاب مختلف مسائلی را علیه حزب حاکم مطرح می‌کنند، البته اکنون برخی از رقبا سعی دارند تا از انتقادهای سازنده ما از آقای روحانی سوء استفاده کنند.»

وی تصریح کرد: وقتی 90 درصد بودجه کشوری صرف امور جاری می‌شود، بودجه قابل مانور نیست و زمانی که تنها می‌توان 10 درصد از بودجه را به مسائل عمرانی تخصیص داد،انتقاد های علیه دولت می شود وارد نیست.

هاشم‌زایی با اشاره به انتقادهایی که از  بودجه سال 97 شده است، ادامه داد: «یکی از انتقاد هایی که به بودجه 97 وارد بود این است که چرا نهاد های دینی و فرهنگی که هزینه‌هایشان از هزاران سال پیش توسط مردم تامین می‌شده اکنون دست در بیت‌المال دارند و انتقاد دیگر آن است که مگر ما می‌خواهیم دور کشور دیوار بکشیم که به یکباره 3 یا 4 برابر عوارض خروج از کشور را افزایش دهیم. از سوی دیگر موضوع افزایش قمیت سوخت است که در این شرایط اقتصادی تورم ایجاد می‌کند.»

وی تصریح کرد: بنده با تجربه‌ای که دارم می‌دانم اگر قیمت ارز را 500 تومان افزایش دهیم نیازی نیست که خیلی از موارد را گران کنیم و مشکلات حل خواهد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: بنده قصد ندارم به دوستانمان در طیف مقابل اتهام بزنم اما اعتقاد دارم متاسفانه ما در شرایط کنونی کشور منافع ملی را تشخیص نمی‌دهیم و یابرای آن اهمیت قائل نیستیم. اگر فضای انتقادهای بی‌رحمانه علیه دولت را تقویت کنیم به نفع هیچ کس نیست و به کشور آسیب وارد می‌شود.

وی یادآور شد: ممکن است با انتقاد‌های کوبنده بتوانیم ضربه‌ای به دولت وارد کنیم اما باید بدانیم که این بر خلاف منافع ملی است و اعتقاد دارم باید به طیف مخالف دولت منافع ملی را فهماند.

انتهای پیام+ 0
مخالفم - 0

بازدید: 252

© تمامی حقوق این سایت برای وب سایت اتاق 24 محفوظ است.

طراحی سایت خبرگزاری