اتاق 24 مجموعه ای از اخبار سیاسی، اقتصادی و اتاق بازرگانی ایران

کد: 11189
بروزرسانی: شنبه, ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ ۱۴:۱۵

دستگاه‌های اجرایی عمل به مصوبات شورای گفت‌وگو را جدی بگیرند

سعید پورآبادی، رئیس اتاق بجنورد در جلسه شورای گفت‌وگوی استان خراسان شمالی ضمن درخواست از دستگاه‌های اجرایی استان برای عمل به مصوبات شورای گفت‌وگو، اظهار کرد: اگر شورای گفت‌وگوی استان با روال فعلی فعالیت کنند، احتمالاً در سال آینده جلسه‌ای برای این شورا برگزار نخواهد شد.


سعید پورآبادی، رئیس اتاق بجنورد در جلسه شورای گفت‌وگوی استان خراسان شمالی ضمن درخواست از دستگاه‌های اجرایی استان برای عمل به مصوبات شورای گفت‌وگو، اظهار کرد: اگر شورای گفت‌وگوی استان با روال فعلی فعالیت کنند، احتمالاً در سال آینده جلسه‌ای برای این شورا برگزار نخواهد شد.


رئیس اتاق بجنورد بر همکاری بیشتر دستگاه‌های اجرایی در اجرای مصوبات استانی شورای گفت‌وگو تأکید کرد و گفت: این استان در شورای گفت‌وگوی کشور در سال جاری امتیاز خوبی کسب نکرده اگر این شرایط تکرار شود در سال آینده جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی نخواهیم داشت.

سعید پورآبادی در یازدهمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان خراسان شمالی از دستگاه‌های اجرایی استان خواست تا مصوبات این جلسه را اجرایی کنند.

او افزود: این استان در شورای گفت‌وگوی کشور در سال جاری امتیاز خوبی کسب نکرد، مصوبات جلسه‌های استان اجرایی نشده‌اند.

او اضافه کرد: برخی از سازمان‌ها متأسفانه هیچ کمکی نمی‌کنند، اگر این شرایط تکرار شود در سال آینده جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی نخواهیم داشت.

پورآبادی گزارش کمیته در خصوص مشکل عدم تنظیم سند رسمی زمین‌های شهرک کارگاهی به نام شرکت تعاونی سردخانه‌ی صاحب، گزارش کمیته در خصوص پیش‌نویس دستورالعمل سازش مستقیم بین کارگر و کارفرما بر اساس پیشنهاد شورای گفت‌وگوی اصفهان، گزارش کمیته در خصوص بررسی بند 7-2 استاندارد ملی ایران به شماره 213 برای محصولات غذایی از جمله ماکارونی را ازجمله دستور جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی این ماه اعلام کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی نیز گفت: دستگاه‌های اجرایی استان موظف به اجرای مصوبات جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی هستند که برخی مواقع این مهم جدی گرفته نمی‌شود.

محمود قنبری از دستگاه‌ها و سازمان‌ها خواست تا برای اجرایی شدن مصوبات تلاش بیشتری داشته باشند و اظهار داشت: اگر مصوبات اجرایی نشوند تصمیمات لازم را برای آنان خواهیم گرفت.

او افزود: مصوباتی که در جلسه‌های شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی داشته‌ایم موانع قانونی ندارند سازمان‌ها باید آنان را اجرایی کنند اما اگر بعضاً با قوانین نیز مغایرت دارد مساعدت‌های لازم را داشته باشند، کسب‌وکارها باید رونق بگیرند.

او از سازمان‌ها خواست تا همکاری خود برای اجرای مصوبات شورای گفت‌وگو را افزایش دهند و گفت: برخی مواقع تعدادی از این دستگاه‌ها گره نیز ایجاد می‌کنند که باید در شرایط اقتصادی کنونی مشکلات استان را حل کنیم.
+ 0
مخالفم - 0

منبع: http://otaghiranonline.ir/news/37180
بازدید: 16
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

© تمامی حقوق این سایت برای وب سایت اتاق 24 محفوظ است.

طراحی سایت خبرگزاری