هدر بالا
امروز: پنج شنبه, ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۹ شعبان ۱۴۴۵ قمری | ۲۹ فوریه ۲۰۲۴ میلادی
  1. مقالات اقتصادی و صنعتی
یکشنبه, ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ ۲۲:۵۷
زمان مطالعه: 4 دقیقه
در حالی که رکودها دوران چالش برانگیزی هستند، آنها همچنین بخشی از چرخه تجاری عادی هستند. اگر می‌دانید چگونه خود را آماده کنید، می‌توانید (حداقل) از نظر مالی ثبات داشته باشید و (حداکثر) از آنها برای به دست آوردن فرصت‌های منحصر به فرد برای ایجاد ثروت…

تعریف رکود اقتصادی

دفتر ملی تحقیقات اقتصادی (NBER) رکود را به عنوان "کاهش قابل توجه در فعالیت اقتصادی که در سراسر اقتصاد پخش شده و بیش از چند ماه طول می کشد" تعریف می کند. عواملی که NBER ارزیابی می‌کند شامل هزینه‌های مصرف‌کننده و اشتغال و غیره است.

در حالی که رکودها دوران چالش برانگیزی هستند، آنها همچنین بخشی از چرخه تجاری عادی هستند. اگر می‌دانید چگونه خود را آماده کنید، می‌توانید (حداقل) از نظر مالی ثبات داشته باشید و (حداکثر) از آنها برای به دست آوردن فرصت‌های منحصر به فرد برای ایجاد ثروت استفاده کنید.

در دوران رکود چه اتفاقی می افتد؟

به طور معمول، رکود پس از دوره های رشد اقتصادی رخ می دهد. عوامل متعددی از جمله تورم، ناآرامی سیاسی و کاهش هزینه ها می توانند باعث رکود شوند.

برخی از رکودها خفیف و برخی دیگر شدید هستند. اغلب، چیزهایی که در دوران رکود اتفاق می افتد مثبت نیستند: از دست دادن شغل، افزایش بیکاری و کاهش تولید اغلب با رکود همراه است.

اگر می خواهید از رکود اقتصادی با ثبات تر از قبل خارج شوید، در اینجا چه کاری باید انجام دهید.

هنگام رکود چه کارهایی انجام دهید؟

1) هزینه های خود را دوباره ارزیابی کنید و پس انداز خود را افزایش دهید.

به عنوان اولین قدم، عادات خرج کردن خود را کنار بگذارید و برنامه ای برای افزایش میزان پس انداز خود ایجاد کنید. ایجاد صندوق اضطراری شما را برای مقابله با هزینه‌های آتی آماده می‌کند که قبلاً بخشی از بودجه ماهانه شما نبودند، از جمله هزینه‌های برنامه‌ریزی نشده به دلیل کمبود پول نقد، اخراج یا سایر رویدادهای غیرمنتظره مانند افزایش قیمت غذا یا گاز.

یک صندوق اضطراری شش ماهه به شما کمک می کند تا با مشکلات مالی احتمالی روبرو شوید.

علاوه بر این، در دوران رکود، افرادی که به پول نقد دسترسی دارند، در موقعیت بهتری برای استفاده از فرصت‌های سرمایه‌گذاری هستند که می‌تواند به طور قابل توجهی وضعیت مالی آنها را در بلندمدت بهبود بخشد.

نکته حرفه ای: یافتن منبع دوم درآمد - خارج از کار روزانه - شما را بیشتر آماده می کند. چه تصمیم به انتخاب یک شغل پاره وقت داشته باشید، چه کاری را شروع کنید، یا اقلام مستعمل (کتاب، لباس، جواهرات) را از طریق فروشندگان دست دوم بفروشید. ایجاد درآمد اضافی به شما چیزی می دهد که در صورت کاهش یا از دست دادن درآمد اولیه خود، از آن استفاده کنید.

2) روی چیزهایی سرمایه گذاری کنید که در طول زمان ارزش آنها افزایش می یابد.

همانطور که ذخایر نقدی خود را افزایش می دهید، سرمایه گذاری بیشتر در دارایی ها (چیزهایی که ارزش آنها افزایش می یابد)، مانند سهام یا املاک و مستغلات، در دراز مدت نتیجه خواهد داد. کلید سرمایه گذاری با چشم انداز 10 ساله است.

در دوران رکود، شما با پول کمتر به دارایی های بیشتری دسترسی دارید. معمول است که شاهد کاهش بازار سهام باشیم، که فرصتی برای سرمایه گذاری یا خرید سهام شرکت های خوب با قیمتی با تخفیف فراهم می کند.

نکته حرفه ای: یکی از مهم ترین چیزهایی که باید به خاطر بسپارید این است که سرمایه گذاری یک بازی مالی بلند مدت است. بنابراین، سعی کنید به دلیل تحرکات کوتاه مدت بازار منصرف نشوید. 

3) سرمایه گذاری های خود را متنوع کنید.

دیدن اینکه قیمت یک سهم کاهش یافته است، و سپس تصمیم به گذاشتن تمام پول خود در آن سهام بسیار خطرناک است. اگر سرمایه‌های شاخص کم‌هزینه و متنوعی را خریداری می‌کنید، به جای اینکه بخواهید یک سهم برنده را انتخاب کنید، روی کل بازار شرط‌بندی می‌کنید.

به یاد خواهید داشته باشید که سهام حتی در دوران رکود نیز می توانند کارایی داشته باشند – فقط باید بدانید کدام یک. یک مشاور مالی می تواند به شما در ایجاد یک برنامه سرمایه گذاری با در نظر گرفتن رکود کمک کند.

نکته حرفه ای: در بلندمدت، ارزش دارایی های بازار سهام و املاک و مستغلات در طول زمان افزایش می یابد. هرچه زودتر شروع به سرمایه گذاری کنید، موقعیت بهتری برای ایجاد ثروت بلندمدت خواهید داشت.

 

کد خبر 13067

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید