هدر بالا
امروز: سه شنبه, ۲۸ فروردين ۱۴۰۳ | ۰۷ شوّال ۱۴۴۵ قمری | ۱۶ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
  1. اخبار
دوشنبه, ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ ۲۲:۰۸
زمان مطالعه: 3 دقیقه
عضو هیات رئیسه اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو ضمن تاکید براینکه روند صعودی قیمت‌ خودرو طی هفته‌های اخیر صرفاً تحت تاثیر نرخ ارز نبوده و همپای نرخ ارز جلو نیامد در مورد قیمت خوروهای داخلی و مونتاژی طی یکی دو روز گذشته گفت که قیمت این خودروها با کاهش ٢٠…

عضو هیات رئیسه اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو ضمن تاکید براینکه روند صعودی قیمت‌ خودرو طی هفته‌های اخیر صرفاً تحت تاثیر نرخ ارز نبوده و همپای نرخ ارز جلو نیامد در مورد قیمت خوروهای داخلی و مونتاژی طی یکی دو روز گذشته گفت که قیمت این خودروها با کاهش ٢٠ تا ١٠٠ میلیون تومانی مواجه شده آست.

علی‌ خسروانی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اعلام روند کاهشی قیمت‌ها طی یکی دو روز اخیر نسبت به حدود دو هفته پیش، تصریح کرد: البته نکته‌ای که وجود داشت این است که علیرغم افزایش ناگهانی نرخ ارز، قیمت خودروها با همان جهش، رشد نمی‌کرد.

عضو هیات رئیسه اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران، تاکید کرد: قیمت خودرو پیش از نوسان افزایشی نرخ ارز، روبه افزایش گذاشت و علت آن هم عدم ابلاغ آیین‌نامه خودروهای کارکرده بود و سبب شد که انتظار تورمی که در ذهن مردم و مشتریان ساخته شده بود، برآورده نشود و قیمت‌ها رو به افزایش بگذارد.

وی افزود: علاوه براین، نرخ ارز نیز در مسیر صعودی قرار گرفت و ۲۰ درصد رشد را تجربه کرد، قیمت خودرو رشد کرد اما نه به میزان افزایش قیمت ارز؛ پس از کاهش قیمت دلار، قیمت‌ها کمی ثبات ماند اما امروز (دوشنبه) و دیروز، قیمت خودرو در بازار نیز نسبت به دو هفته گذشته، کاهش پیدا کرد؛ اما هنوز به قیمت حدود یکماه قبل برنگشته است. در خودروهای پرتیراژ داخلی کاهش ۲۰ تا حتی ۹۰ میلیون تومانی و در خودروهای مونتاژی حتی کاهش ۱۰۰ میلیون تومانی هم داشته‌اند.

در جدول زیر به بررسی قیمت خودروها از زمان پیش از آغاز کاهش نرخ دلار در بازار (پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه) که قیمت‌ها در اوج بوده و آخرین قیمت‌ها در بازار امروز (دوشنبه ۱۶ بهمن ماه) و میزان تغییرات آن‌ها خواهیم پرداخت. قیمت ها به تومان است.

خودروها  پنجشنبه (۱۲ بهمن ماه) دوشنبه (۱۶ بهمن ماه)
پژو ۲۰۷ دنده‌ای پانوراما ۸۱۰ ۷۴۰
پژو ۲۰۷ اتوماتیک پانوراما ۹۹۰ ۹۲۰
دنا دنده‌ای ۵ دنده ۸۳۰ ۷۴۰
دنا اتوماتیک ۱.۰۰۰ ۹۲۵
شاهین ۷۰۰ ۶۷۵
وانت کارا تک کابین ۶۰۰ ۵۸۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۲ ۶۰۰ ۵۶۶
پژو ۲۰۶ تیپ ۳ ۶۳۰ ۵۹۸
تارا دنده‌ای مشکی ۷۴۲ ۸۳۰
تارا دنده‌ای سفید ۷۶۲ ۸۴۰
کوییک s دنده‌ای ۳۸۴ ۴۱۰
جک KMC j۷ ۱.۷۵۰ ۱.۷۰۷
جک KMC T۸ ۱.۶۲ ۱.۵۴۰
SX ۵ ۱.۴۰۰ ۱.۳۲۰
تیگو ۷ پرو ۱.۹۰۰ - ۱.۸۸۰ ۱.۸۵۰ - ۱.۸۳۰
آریزو ۵ ۱.۳۵۰ ۱.۲۸۰
آریزو ۶ پرو ۱.۵۶۰ ۱.۵۰۰
X۲۲ پرو دنده‌ای ۹۸۰ - ۸۵۰ ۷۷۰ - ۷۵۰
X۲۲ پرو اتوماتیک ۱.۰۲۰

۹۸۰ - ۹۲۰

 

کد خبر 13073

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید