هدر بالا
امروز: دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ | ۱۶ محرّم ۱۴۴۶ قمری | ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
  1. اخبار
شنبه, ۰۴ شهریور ۱۴۰۲ ۲۲:۳۸
زمان مطالعه: 3 دقیقه
وزیر اقتصاد در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان لرستان اظهار کرد: تلاش استکبار بی فایده بوده و گشایش های بین‌ المللی یکی پس از دیگری انجام می‌شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه ضعیف ماندن و منزوی کردن اقتصاد ایران، هدف دشمنان است اما دولت سیزدهم در کنار تولیدکنندگان خواهد بود تا اقتصاد ایران قوی بماند، گفت: گشایش های بین المللی جدید با رویکرد صحیح دولت در راه است.

سید احسان خاندوزی زاده روز شنبه در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی باستان لرستان اظهار کرد: تلاش استکبار بی فایده بوده و گشایش های بین‌المللی یکی پس از دیگری انجام می‌شود.

وی افزود: اولین صرافی لرستان با عنوان صرافی ملی بزودی آغاز به کار خواهد کرد، همچنین بورس منطقه ای این استان فعال و هماهنگی لازم برای مصوب شدن آن در دستور کار قرار دارد.

وزیر اقتصاد و دارایی تاکید کرد: علیرغم اینکه تحریم های ظالمانه علیه کشور مشکلاتی را بوجود آورد، اما مدیران در عمق اداره کشور احساس کردند نسبت به مطالبات کشور حساس باشند، چراکه نفت نمی‌تواند عیوب را بپوشاند و براین اساس بر حمایت از تولیدکنندگان و توسعه صادرات تاکید دارند.

خاندوزی زاده با اشاره به اینکه تاکید رییس جمهور بر پیشبرد اهداف فعالان اقتصادی است، یادآور شد: تامین برق یکی از معضلات جدی واحدهای تولیدی است و در ۲ سال گذشته کمبود حدود هفت هزار مگاوات برق جبران شد، همچنین برای نیروگاه های کوچک از تبصره ۱۸ استفاده و از استان های دیگر برای برطرف کردن مشکلات برق سایر استان کمک گرفته شود.

وی با بیان اینکه مصرف کنندگان بزرگ را به روش های دیگر برای الزام به تأمین و ایجاد نیروگاه کمک خواهیم کرد، اضافه کرد: در شرایط تحریم که تقاضای ارز وارداتی بیشتر است، چاره ای جز به پیمان سپاری با نرخ عادلانه نداریم ، بر این اساس از طریق بانک مرکزی اقدام و امیدواریم همکاری لازم را انجام دهد.

وزیر اقتصاد و دارایی ادامه داد: باید به سمت نظام انگیزشی ارائه قیمت عادلانه حرکت کنیم ، هدف‌گذاری کنترل نقدینگی کشور در حال تحمیل مواردی است که بانک ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

خاندوزی زاده بیان کرد: رشد تولید و مهار تورم براساس بیانات رهبری ضروری است و جداگانه نمی‌تواند هرکدام را پیش برد ، باید برای محقق شدن شعار سال تلاش کرد.

وی گفت: ضعیف ماندن و منزوی کردن اقتصاد ایران، هدف دشمنان است اما دولت سیزدهم در کنار تولیدکنندگان است تا اقتصاد ایران قوی بماند ، تلاش استکبار بی فایده بوده و گشایش های بین‌المللی یکی پس از دیگری انجام می‌شود.

وزیر اقتصاد و دارایی اظهار داشت: سال زراعی جدید قیمت گذاری محصولات کشاورزی به نحوی خواهد بود تا رکورد ۱۴۰۲ شکسته شود، تاخیر در پرداخت های کشاورزان قابل قبول نیست، اما باید صنعتگران ، کشاورزان، تولیدکنندگان را امیدوار کرد.

 

کد خبر 12901

 

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید