هدر بالا
امروز: یکشنبه, ۱۹ آذر ۱۴۰۲ | ۲۶ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری | ۱۰ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
  1. اخبار
چهارشنبه, ۰۳ آبان ۱۴۰۲ ۱۳:۵۳
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کرملین می‌گوید اقتصاد روسیه به خوبی با تحریم‌های غرب سازگار شده است و مسکو از چشم‌انداز چنین اقداماتی هراسی ندارد

کرملین می‌گوید اقتصاد روسیه به خوبی با تحریم‌های غرب سازگار شده است و مسکو از چشم‌انداز چنین اقداماتی هراسی ندارد.

در 25 فوریه 2022، یک روز پس از حمله روسیه به اوکراین، اتحادیه اروپا تحریم‌های گسترده‌ای را با هدف ارسال سیگنال روشنی به مسکو مبنی بر اینکه عواقب شدیدی برای جنگ متحمل خواهد شد، وضع کرد.

این بلوک تا به امروز 11 بسته تحریمی را اعمال کرده است و هفته گذشته اعلام کرد که برای رفع خلأهای موجود در اقدامات موجود تلاش خواهد کرد. مقامات اتحادیه اروپا اعلام کرده اند که تحریم ها ممکن است برای سال ها باقی بماند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز سه‌شنبه به خبرنگاران گفت: «روسیه برای مدت طولانی، دهه‌ها است که تحت یک رژیم تحریم زندگی می‌کند و ما به اندازه کافی با آن سازگار شده‌ایم، بنابراین افق‌های زمانی پنج تا ۱۰ سال ما را نمی‌ترساند».

روسیه گفت تحریم ها اقتصاد داخلی و تولید صنعتی آن را تقویت کرده است.

به گزارش الجزیره به نقل از اتاق 24 برخی ناظران استدلال کردند که تحریم ها دور زده شده و نتوانسته است روسیه را در جنگش علیه اوکراین بازدارد. بر اساس گزارش موسسه مشاوره ریسک Corisk مستقر در نروژ - که داده های گمرکی 12 کشور اتحادیه اروپا، نروژ، بریتانیا، ایالات متحده و ژاپن را تجزیه و تحلیل کرده است، دور زدن تحریم های صادراتی روسیه حدود 8 میلیارد یورو (8.5 میلیارد دلار) در سال 2022 بوده است.

کشورهای غربی و کیف می‌گویند که مسکو درگیر یک جنگ تجاوزکارانه در اوکراین است. مسکو قدرت های غربی را به استفاده از اوکراین برای تضعیف امنیت روسیه متهم می کند.

حتماً بخوانید:
چه موانعی پیش روی مشارکت روسیه و چین در زمینه انرژی

چه موانعی پیش روی مشارکت روسیه و چین در زمینه انرژی

شراکت انرژی روسیه و چین در مورد قرارداد خط لوله «قدرت سیبری 2» که قصد دارد جریان گاز از سیبری به چین را به جای اروپا که مسکو را به دلیل جنگ در…

 

کد خبر 12957

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید