هدر بالا
امروز: سه شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۳ | ۱۷ محرّم ۱۴۴۶ قمری | ۲۳ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
  1. اخبار
یکشنبه, ۰۷ آبان ۱۴۰۲ ۲۲:۵۰
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اقتصاددان بکر: روسیه به لطف فروش گاز و تجربه بحران های گذشته از اقتصاد خود حمایت می کند

روسیه به لطف اقدامات موفق بانک مرکزی، درآمدهای حاصل از فروش گاز و استفاده موفقیت آمیز از تجربه بحران های قبلی، با تحریم های غرب کنار آمده و از اقتصاد این کشور حمایت می کند. این را توربیورن بکر، رئیس موسسه اروپای شرقی دانشکده اقتصاد استکهلم بیان کرد.

اولین دلیل درآمد حاصل از فروش نفت و گاز است. دلیل دوم اقدامات بانک مرکزی روسیه است که به سرعت با مشکلات برخورد کرد. دلیل سوم تجربه بحران های قبلی است.

وی تاکید می کند که درآمد روسیه از فروش منابع انرژی همچنان در سطح بالایی قرار دارد. در خصوص اقدامات بانک مرکزی باید گفت که آنها به سرعت به تغییرات سیستم بانکی پس از اعمال تحریم ها پاسخ دادند. بکر همچنین یادآور شد که در تاریخ فدراسیون روسیه مواردی از شرایط بحرانی در سال های 1998، 2008-2009 و 2014 وجود داشته است و روسیه با موفقیت با آنها برخورد کرد.

پیش از این، ویاچسلاو ولودین، رئیس دومای دولتی روسیه گفته بود که برنامه های ایالات متحده و اتحادیه اروپا برای تضعیف اقتصاد روسیه موفقیت آمیز نبوده است. وی خاطرنشان کرد که بیش از 13 هزار تحریم علیه فدراسیون روسیه اعمال شده است.

ایالات متحده و سایر کشورهای غربی پس از آغاز عملیات ویژه در خاک اوکراین در 24 فوریه، فعالانه تحریم هایی را علیه روسیه اعمال کردند. با این وجود، در اروپا، پس از تلاش برای اعمال فشار بر فدراسیون روسیه، آنها خود با پیامدهایی در قالب یک بحران انرژی مواجه شدند.

 

کد خبر 12961

 

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید