هدر بالا
امروز: یکشنبه, ۱۹ آذر ۱۴۰۲ | ۲۶ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری | ۱۰ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
  1. اخبار
چهارشنبه, ۲۴ آبان ۱۴۰۲ ۲۲:۲۹
زمان مطالعه: 3 دقیقه
قطع ارتباط و اینترنت به طور کامل به مخفی نگه داشتن تمام جنایات جنگی ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی علیه بیمارستان ها و 2.3 میلیون نفر از ساکنان غزه کمک می کند

به گزارش الجزیره به نقل از اتاق 24 دفتر رسانه دولتی نوار غزه اعلام کرد که ارتش اشغالگر 1200 مورد قتل عام در طول 40 روز گذشته انجام داده است که منجر به کشته شدن 11500 غیرنظامی از جمله 4710 کودک و 3160 زن و همچنین 3640 مفقود از جمله 1770 کودک که هنوز زیر آوار هستند، شده است.

سخنگوی دفتر در یک نشست خبری شهادت 200 نفر از اعضای تیم پزشکی شامل پزشکان، پیراپزشکان و پرستاران، 22 پرسنل دفاع شهری و 51 خبرنگار را تایید کرد.

تعداد مجروحان به بیش از 29800 نفر رسید که کودکان و زنان بیش از 70 درصد را تشکیل می دهند. 95 مقر دولتی و 255 مدرسه تخریب شد که 63 مدرسه کاملاً از کار افتاده است.

بر اساس بیانیه دفتر رسانه دولتی نوار غزه، آخرین مورد از این مدارس که مورد هدف اشغالگران قرار گرفت، مدرسه تیزهوشان در محله شیخ رضوان در شهر غزه بود که ده ها شهید و زخمی برجای گذاشت، از جمله کودکانی که اجساد آنها کاملاً سوخته شده بود.

اشغالگران همچنین 74 مسجد را به طور کامل و 162 مسجد و 3 کلیسا به صورت جزئی را ​​ویران کردند، مستقیماً 55 آمبولانس را هدف قرار دادند و 25 بیمارستان و 52 مرکز بهداشتی را به طور کامل از کار انداختند.

این سخنگو گفت: نیروهای اشغالگر روز چهارشنبه به مجتمع پزشکی الشفاء یورش بردند، دیوار بیمارستان را تخریب کردند و تانک ها و صدها سرباز مسلح را به داخل آن آوردند، در حالی که تایید شده تک تیراندازان اسرائیلی روی پشت بام این مکان هستند.

وی با تایید اینکه این سربازان تعدادی از تیم های پزشکی، بیماران، مجروحان و آوارگان را مورد ضرب و شتم قرار داده و آنها را وادار به درآوردن لباس های خود کردند، گفت: تعدادی از پزشکان را مجبور به ترک محل کار خود کرده و با فحاشی و توهین به آنها تعرض کرده و با اسلحه آنها را تهدید کردند.

این سخنگو دولت اشغالگر و جامعه جهانی به ویژه ایالات متحده را مسئول کامل جنایات جنگی سازمان یافته اسرائیلی ها علیه بیمارستان ها و غیرنظامیان به ویژه در مجتمع الشفاء دانست.

وی خواستار بازگشایی فوری و دائمی گذرگاه زمینی رفح شد تا گذرگاهی امن باشد که از طریق آن کمک‌ها و تجهیزات پزشکی به فلسطینیان و بیمارستان‌ها و مراکز مختلف امدادی برسد.

وی همچنین خواستار تحویل فوری سوخت به بیمارستان‌های نوار غزه قبل از تشدید فاجعه انسانی شد که به گفته او در حال بدتر شدن است تا تیم های پزشکی بتوانند خدمات بهداشتی را ارائه دهند.

وی افزود: پس از اعلام توقف کامل خدمات ارتباطی و اینترنتی در نوار غزه فردا پنجشنبه به دلیل تمام شدن سوخت، به جهانیان یادآوری می کنیم که در آستانه جنایت جدیدی هستیم.

این سخنگوی همچنین نسبت به «عواقب جدی و پیامدهای فاجعه‌بار ناشی از اعلام قطع ارتباطات و اینترنت» هشدار داد.

وی گفت: قطع ارتباط و اینترنت به طور کامل به مخفی نگه داشتن تمام جنایات جنگی ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی علیه بیمارستان ها و 2.3 میلیون نفر از ساکنان غزه کمک می کند.

 

کد خبر 12976

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید