هدر بالا
امروز: پنج شنبه, ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۹ شعبان ۱۴۴۵ قمری | ۲۹ فوریه ۲۰۲۴ میلادی
  1. اخبار
دوشنبه, ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ ۲۲:۱۶
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آل اسحاق گفت: خبری که در فضای مجازی مبنی بر لغو فعالیت بانک ملی در عراق منتشر شده صرفا توسط سودجویان و دلالان خبرسازی شده است تا جلوی روند کاهشی نرخ ارز که از ابتدای هفته آغاز شده را بگیرند

آل اسحاق گفت: خبری که در فضای مجازی مبنی بر لغو فعالیت بانک ملی در عراق منتشر شده صرفا توسط سودجویان و دلالان خبرسازی شده است تا جلوی روند کاهشی نرخ ارز که از ابتدای هفته آغاز شده را بگیرند.

یحیی آل اسحاق - رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق - درباره انتشار یک خبر مبنی بر لغو مجوز بانک ملی در عراق به ایسنا، گفت: در عراق سه بانک ملی، پارسیان و تعاون اسلامی را داشتیم که بانک‌های ملی و پارسیان از حدود دو سال پیش تعطیل بودند.

وی افزود: این دو بانک یعنی بانک‌های ملی و پارسیان از دو سال قبل هیچگونه نقل و انتقال و معاملات ارزی نداشتند که حالا بخواهد چنین خبری بر روابط فی‌مابین و بازار ارز تاثیرگذار باشد. 

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق تصریح کرد: در نتیجه این موضوع اتفاق جدیدی نبوده و قاعدتا تاثیری بر مراودات مالی تجار هم نخواهد داشت و جای نگرانی وجود ندارد.

آل اسحاق در پایان بیان کرد: به نظر می‌رسد خبری که در فضای مجازی مبنی بر لغو فعالیت بانک ملی در عراق منتشر شده، صرفا توسط سودجویان و دلالان خبرسازی شده است تا جلوی روند کاهشی نرخ ارز که از ابتدای هفته آغاز شده را بگیرند.

انتهای پیام

 

کد خبر 13075

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید