هدر بالا
امروز: شنبه, ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ | ۰۹ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری | ۱۵ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
  1. حقوق و اقتصاد
یکشنبه, ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ ۰۹:۲۹
زمان مطالعه: 4 دقیقه
کمیسیون مرکزی بازرسی انضباطی چین روز شنبه گفت که تانگ رنجیان وزیر کشاورزی چین به ظن نقض قوانین انضباطی تحت بازجویی قرار دارد. این اقدام بخشی از یک کمپین گسترده تر ضد فساد به رهبری رئیس جمهور شی جین پینگ است که تنها در ماه می امسال شاهد تحقیقات…

کمیسیون مرکزی بازرسی انضباطی چین روز شنبه گفت که تانگ رنجیان وزیر کشاورزی چین به ظن نقض قوانین انضباطی تحت بازجویی قرار دارد.

رویترز به نقل از وب سایت کمیسیون مرکزی بازرسی انضباطی گزارش داد که این کمیسیون و کمیسیون نظارت ملی در حال تحقیق از تانگ رنجیان (61 ساله) به دلیل "نقض جدی قواعد انضباطی و قانون" هستند. به گزارش رویترز، این کمیته معمولاً از این اصطلاح برای کاهش شفاهی کلمه فساد استفاده می کند.

.این یادداشت اطلاعات بیشتری اضافه نکرده است. این آژانس گزارش داد که یک مقام در سطح تانگ بدون برکناری او از سمت اش مورد بازجویی قرار می گیرد

در این زمینه، بلومبرگ گفت که این اقدام بخشی از یک کمپین گسترده تر ضد فساد به رهبری رئیس جمهور شی جین پینگ است که تنها در ماه می امسال شاهد تحقیقات از بیش از 30 مقام عالی رتبه بود.

بر اساس پستی که در وب سایت وزارت کشاورزی منتشر شد، آخرین حضور عمومی وزیر - چهارشنبه گذشته - در یک کنفرانس استعدادیابی در مناطق روستایی انجام شد که در آن سخنرانی کرد.

در بیوگرافی رسمی تانگ آمده است که وی پیش از منصوب شدن به عنوان وزیر کشاورزی و امور روستایی از سال 2017 تا 2020 به عنوان فرماندار استان گانسو در غرب چین خدمت کرده است.

برجسته ترین چهره های مورد بررسی در کمپین

لی شانگ فو (65 ساله)، وزیر دفاع

رویترز به نقل از منابع ناشناس گزارش داد که شانگ فو در رابطه با خرید تجهیزات نظامی تحت بازجویی قرار دارد و مظنون به فساد است.

آخرین حضور او در 29 اوت سال گذشته در پکن بود و سخنرانی اصلی را در یک مجمع امنیتی با کشورهای آفریقایی انجام داد.

چن گانگ (57 ساله)، وزیر امور خارجه سابق

چن قبل از حذف شدن از صحنه در ژوئیه گذشته، زمانی که چین بدون هیچ توضیحی عنوان وزیر خارجه را از او سلب کرد، یک ستاره سیاسی در حال ظهور بود. 

به عنوان یک دستیار سابق مورد اعتماد رئیس جمهور شی جین پینگ و یک فرستاده سابق در ایالات متحده، او اجازه دارد عنوان دیگر خود، مشاور ایالتی را حفظ کند، که مقامی بالاتر از وزیر است، اما به خودی خود هیچ قدرت واقعی به او نمی دهد.

شیائو یاکینگ، وزیر سابق صنعت

شیائو، وزیر صنعت و فناوری اطلاعات، در اوایل ژوئیه 2022 از دیدگان ناپدید شد و حدود 3 هفته بعد، رسانه های دولتی اعلام کردند که وی به دلیل فساد تحت بازجویی قرار دارد.

شیائو به ویژه در ترویج صنعت خودروهای برقی در چین برجسته بود، اما در نهایت به اتهام دریافت رشوه از حزب کمونیست اخراج شد و سپس در دسامبر گذشته از وظایف دولتی برکنار شد.

لی یوچائو، فرمانده سابق نیروی موشکی

همچنین در میان رهبران نظامی ناپدید شده لی یوچائو 60 ساله است که در ژانویه 2022 مسئولیت موشک های متعارف و هسته ای را بر عهده گرفت.

ژوئیه گذشته، پکن تغییر در رهبری نیروی موشکی را اعلام کرد و یک فرمانده نیروی دریایی جایگزین لی یوچائو شد که این برخلاف سنت قبلی و انتخاب یک نفر از همان نیرو برای ریاست آن بود.

او چند ماه است که در انظار عمومی ظاهر نشده است. منابع نظامی گزارش دادند که وی و معاونان فعلی و سابقش به ظن فساد در واحد مبارزه با فساد کمیته مرکزی ارتش تحت بازجویی قرار دارند.

حتماً بخوانید:
چرا شی، پوتین را در آغوش گرفت؟ پیام آن برای واشنگتن چه بود؟

چرا شی، پوتین را در آغوش گرفت؟ پیام آن برای واشنگتن چه بود؟

دو نشانه وجود دارد که رابطه روسیه و چین بیش از پیش گرم شده است: ابتدا رهبر روسیه از موسسه‌ای در هاربین که به‌دلیل تحقیقات دفاعی معروف است، بازدید کرد…

 

کد خبر 13278

 

    مطالب مرتبط

    دیدگاه ها

    شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید    کد امنیتی کد جدید