هدر بالا
امروز: شنبه, ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ | ۰۹ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری | ۱۵ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
  1. اخبار
سه شنبه, ۱۶ آبان ۱۴۰۲ ۲۳:۳۴
زمان مطالعه: 4 دقیقه
گزارش وب سایت Secret Flights - که پروازها را ردیابی می کند - کاهش قابل توجهی را در پروازها به و از فرودگاه بین المللی بن گوریون در تل آویو نشان داد. این میزان از زمان آغاز جنگ غزه به طور میانگین به 80 درصد رسیده است.

به گزارش الجزیره به نقل از اتاق 24 در پی عملیات طوفان الاقصی که توسط مقاومت فلسطین به رهبری گردان های القسام در هفتم مهرماه گذشته انجام شد و تجاوزات مستمر اسرائیل به نوار غزه پس از آن، گردشگری در اسرائیل طی ماه گذشته 76 درصد کاهش یافته است. همچنین ذخایر نقدی خارجی اسرائیل نیز 7.3 میلیارد دلار کاهش یافت. 

در این شرایط اکثر پروازها به مقصد و از تل آویو لغو شد. در گزارش ماهانه اداره آمار اسرائیل آمده است که در اکتبر گذشته 89700 گردشگر از اسرائیل بازدید کردند که بیشتر آنها قبل از هفتم همان ماه وارد این کشور شده بودند.

گردشگران خارجی به اسرائیل در مدت مشابه سال گذشته از مرز 370 هزار نفر گذشته بود که نشان دهنده میزان خسارات وارده به آن بخش در اثر عملیات طوفان الاقصی است.

بر اساس داده‌های آمار اسرائیل، از زمان پایان همه‌گیری کرونا، اسرائیل کمپین‌های تبلیغاتی را برای جذب گردشگران اجرا کرده است تا به آمار سال 2019 بازگردد که تا پایان سال 2022 نیز شکسته نشده بود.

به نوبه خود، گزارش وب سایت Secret Flights - که پروازها را ردیابی می کند - کاهش قابل توجهی را در پروازها به و از فرودگاه بین المللی بن گوریون در تل آویو نشان داد. این میزان از زمان آغاز جنگ غزه به طور میانگین به 80 درصد رسیده است.

این وب سایت گزارش داد در مقایسه با 500 پرواز معمول در دوران قبل از جنگ، به طور متوسط ​​روزانه 100 پرواز در فرودگاه بن گوریون در طول جنگ انجام می شود.

حتماً بخوانید:
صادرات گاز اسرائیل در نتیجه جنگ ۷۰ درصد کاهش یافت

صادرات گاز اسرائیل در نتیجه جنگ ۷۰ درصد کاهش یافت

میدان تمار در دریای مدیترانه دومین میدان دریایی بزرگ اسرائیل است و سال گذشته 8.7 میلیارد متر مکعب گاز به بازار اسرائیل عرضه کرد و 1.57 میلیارد…

کاهش ارز

بر اساس گزارش بانک مرکزی اسرائیل، در زمانی که بانک مرکزی پس از شروع جنگ با غزه به دنبال حمایت از شیکل بود، ذخایر خارجی در ماه گذشته 7.3 میلیارد دلار کاهش یافته است. به این ترتیب، ذخایر با 3.7 درصد کاهش به 191.2 میلیارد دلار رسید که کمترین میزان آنها در یک سال گذشته است.

بانک مرکزی اسرائیل اعلام کرد که در اکتبر گذشته 8.2 میلیارد دلار ارز فروخته است.

این بانک برای جلوگیری از وخامت شدید نرخ شیکل، با شروع تجاوز به غزه از یک ماه پیش، برنامه ای به ارزش 30 میلیارد دلار را برای فروش ارز آغاز کرده بود. این اولین باری است که ارز خارجی فروخته می شود.

شایان ذکر است که ذخایر ارزی در شهریور سال گذشته حدود 198.6 میلیارد دلار بوده است.

برآوردهای اولیه اسرائیل حاکی از آن است که جنگی که یک ماه پیش توسط اشغالگران نوار غزه به راه افتاد، ممکن است بیش از 200 میلیارد شیکل (51 میلیارد دلار) برای بودجه اسرائیل هزینه داشته باشد.

در سه ماهه آخر سال 2023، اقتصاد اسرائیل به دلیل جنگ در حال لغو تمام دستاوردهایی را که در طول سال جاری به دست آورده بود.

چند روز پیش گزارش بانک آمریکایی جی پی مورگان چیس حاکی از آن بود که با تشدید تجاوزات به غزه، اقتصاد اسرائیل ممکن است در سه ماه پایانی سال جاری سالانه 11 درصد کاهش یابد.

ارتش اسرائیل 32 روز است که جنگ ویرانگر غزه را آغاز کرده است که در آن بیش از 10000 فلسطینی از جمله 4104 کودک و 2641 زن به شهادت رسیدند و بیش از 25000 نفر دیگر مجروح شدند و 160 فلسطینی شهید و 2150 فلسطینی به گفته منابع رسمی در کرانه باختری دستگیر شدند. 

حتماً بخوانید:
پولات: تجارت بین ترکیه و اسرائیل از ۷ اکتبر ۵۰ درصد کاهش یافته است

پولات: تجارت بین ترکیه و اسرائیل از ۷ اکتبر ۵۰ درصد کاهش یافته است

عمر پولات وزیر بازرگانی ترکیه روز سه شنبه فاش کرد که تجارت بین اسرائیل و ترکیه از زمان آغاز جنگ بین اسرائیل و جنبش مقاومت اسلامی حماس در 7 اکتبر به…

 

کد خبر 12974

 

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید