هدر بالا
امروز: پنج شنبه, ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۵ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری | ۲۳ مه ۲۰۲۴ میلادی
  1. اخبار
یکشنبه, ۰۷ آبان ۱۴۰۲ ۱۳:۵۳
زمان مطالعه: 4 دقیقه
ورشوفسکی در این باره اظهار داشت که به شدت نگران جنون دولت راست افراطی اسرائیل است که به فشارها و سخنرانی های بین المللی با هدف آرام کردن اوضاع توجهی نمی کند. ما با افراطیون متعصب و درمانده روبرو هستیم، آنها اراذل و اوباش هستند و (نخست وزیر اسرائیل،…

سایت فرانسوی «مدیا پارت» برخی از عناصری را که در چند روز گذشته شاهد تحولات جنگ اسرائیل در نوار غزه بوده اند، جمع آوری کرده است. تاکید کلر ماگونی، مدیرکل پزشکان بدون مرز، این است که آنچه در حال وقوع است نوعی قتل عام پشت درهای بسته است که حقیقت هولناک آن بعداً فاش خواهد شد.

ماگونی در بیانیه خود بر سرنوشت غیرنظامیان تأکید کرد و هشدار داد کسانی که در آتش این جنگ آسیب می بینند "مردمی با گوشت و خون خود هستند. آنها هم مانند ما انسان اند."

به گفته دبورا براون، رئیس دیده بان حقوق بشر، این سرکوب اطلاعات ممکن است به منظور "پوشاندن جنایات جمعی باشد که می تواند به دستیابی به معافیت از مجازات نقض حقوق بشر کمک کند."

در روز بیست و سوم این جنگ، مردم غزه نزدیک به 48 ساعت بدون ارتباط تلفنی و اینترنتی زندگی کردند، در حالی که دفاع مدنی فلسطین تایید کرد که صدها ساختمان و خانه در نتیجه حملات شدید اسرائیل و بمباران نوار در روزهای جمعه و شنبه ویران شده است. 

ز ابتدای جنگ تاکنون بیش از 8000 فلسطینی در غزه به شهادت رسیده اند که بیش از 3500 کودک از جمله آنها هستند.

این همان چیزی است که میشل ورشوفسکی نویسنده و روزنامه‌نگار اسرائیلی را بر آن داشت تا آنچه را که اسرائیل در غزه انجام می‌دهد به عنوان «جنایت علیه بشریت» توصیف کند و در عین حال «کیفیت ضعیف بحث‌های سیاسی درباره این موضوع در فرانسه» را محکوم کرد. "

این روزنامه نگار و از فعالان صلح بین اسرائیلی ها و فلسطینی ها در گفت و گو با مدیا پارت می افزاید: ما از جنایات جنگی فراتر رفته ایم. ما در غزه با جنایت علیه بشریت روبرو هستیم. دادگاه کیفری بین‌المللی باید به این موضوع رسیدگی کند. طبق گفته او این ساکنان غزه هستند که بار دیگر بهای سنگینی را می پردازند، علیرغم همه کشتارهایی که مردم غزه در معرض آن هستند، هیچ نشانه ای وجود ندارد که این امر افکار عمومی اسرائیل را که به شدت احساس خطر می کند، آرام کند. 

ورشوفسکی در این باره اظهار داشت که به شدت نگران جنون دولت راست افراطی اسرائیل است که به فشارها و سخنرانی های بین المللی با هدف آرام کردن اوضاع توجهی نمی کند. ما با افراطیون متعصب و درمانده روبرو هستیم، آنها اراذل و اوباش هستند و (نخست وزیر اسرائیل، بنیامین نتانیاهو) گروگان آنهاست و این ترسناک است.

این فعال سیاسی در رابطه با انتقام کوری که کشورش در واکنش به عملیات طوفان الاقصی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) انجام می دهد، می‌گوید که برابری بین دو طرف را رد می‌کند. یک اشغالگر وجود دارد و یک قربانی اشغال وجود دارد. ما هرگز نباید فراموش کنیم که اسرائیل اشغالگر است و کلیدهای راه حل را در دست دارد. فلسطینی ها را به نهایت ناامیدی سوق داده است، بنابراین اعتقاد آنها این شده است: از آنجایی که باید بمیریم، بگذارید در جنگ برای سرزمین خود بمیریم. "

او هشدار داد که قرار دادن دو میلیون نفر در چیزی که شبیه یک "دیگر زودپز" در غزه است و اعتقاد به اینکه دیر یا زود منفجر نمی شود یک وهم و خیال است و تاکید کرد که این دو میلیون نفر حقوقی دارند که از حق وجود و نفس شروع می شود. نمی‌توان کاری را که اسرائیل با آنها انجام می‌دهد قبول کرد، قطع آب، غذا، دارو، برق و حتی اینترنت و ارتباطات.

ورشوفسکی از موضع غرب در قبال این درگیری بویژه فرانسه انتقاد کرد. او گفت به جای استفاده از همه نفوذ خود برای تحمیل آتش بس فوری، بسیاری از سیاسیون ترجیح می دهند به اسرائیل قول وفاداری بدهند. 

جنگ اسرائیل آنچه از زندگی اقتصادی غزه باقی مانده را نابود می کند

پروتکل هانیبال اسرائیل: یک سرباز مرده بهتر از یک سرباز اسیر شده است

تاثیر جنگ اسرائیل و حماس بر برند مک دونالد در خاورمیانه

 

کد خبر 12960

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید