هدر بالا
امروز: یکشنبه, ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ | ۱۲ شوّال ۱۴۴۵ قمری | ۲۱ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
  1. اخبار
یکشنبه, ۰۷ آبان ۱۴۰۲ ۲۳:۵۶
زمان مطالعه: 3 دقیقه

جمعیت هلال احمر فلسطین تصمیم گرفت بیمارستان قدس خود در شهر غزه را تخلیه نکند و تأیید کرد که ارتش اشغالگر عمدا موشک هایی را مستقیماً در کنار بیمارستان شلیک کرد تا کادر پزشکی، آوارگان و بیماران را مجبور به ترک این بیمارستان کند.

رائد النیم، سخنگوی این انجمن گفت: تصمیم ما این است که به کار در بیمارستان ادامه دهیم و آن را تخلیه نکنیم. این انجمن - در بیانیه ای - توضیح داد که حملات اشغالگران باعث آسیب شدید به بخش های بیمارستان شده و خانواده ها و بیماران را در معرض خفگی قرار داده است.

هلال احمر فلسطین پیشتر اعلام کرده بود که با توجه به هشدارهای مکرر به بیمارستان های نوار غزه و هدف قرار دادن مراکز درمانی، از سوی مقامات اشغالگر تهدید به تخلیه فوری بیمارستان قدس شده است.

وی با بیان اینکه در مجاورت بیمارستان قدس از ساعات اولیه صبح شاهد حملات مستمر رژیم صهیونیستی بوده که منجر به تخریب ساختمان های مجاور در شعاع 50 متری شده است، بر امتناع خود از تخلیه این بیمارستان که میزبان بیش از 400 بیمار است که بیشتر آنها زن و کودک هستند و وضعیت آنها خطرناک است، تاکید کرد.

این انجمن از جامعه جهانی خواست تا تهدیدات اسرائیل را متوقف کند و از وقوع فاجعه ای که بیماران و آوارگان بیمارستان را هدف قرار می دهد که تعداد آنها از 14 هزار نفر فراتر رفته و بیشتر آنها کودکان و زنان بودند جلوگیری کنند. آنها پس از بمباران اطراف بیمارستان، صحنه هایی از داخل بیمارستان را منتشر کرد.

صحنه‌های ویدیویی منتشر شده توسط فعالان در شبکه‌های اجتماعی نیز لحظه بمباران مجاورت بیمارستان قدس که مملو از افراد مجروح و آواره بود، توسط نیروهای اشغالگر و بلند شدن دود و شنیدن صدای انفجار در منطقه پر از خانه های غیرنظامی را نشان می‌دهد.

حتماً بخوانید:
آنچه در غزه اتفاق می افتد یک قتل عام پشت درهای بسته است

آنچه در غزه اتفاق می افتد یک قتل عام پشت درهای بسته است

ورشوفسکی در این باره اظهار داشت که به شدت نگران جنون دولت راست افراطی اسرائیل است که به فشارها و سخنرانی های بین المللی با هدف آرام کردن اوضاع توجهی…
 

14 هزار آواره

در همین زمینه بشار مراد، رئیس بیمارستان قدس غزه گفت که حدود 14 هزار آواره در داخل این بیمارستان حضور دارند. بشار به الجزیره گفت که از صبح تماس هایی دریافت کرده اند که خواستار تخلیه بیمارستان شده اند و بمباران اسرائیل یک برج مسکونی در نزدیکی بیمارستان را هدف قرار داده و به آن خسارت وارد کرده است. وی اشاره کرد بمباران اطراف بیمارستان به دلیل وجود مخازن اکسیژن می تواند منجر به انفجار در داخل آن شود.

سلامه معروف، رئیس دفتر رسانه های دولتی در نوار غزه نیز به نوبه خود نسبت به تکرار قتل عام بیمارستان الاهلی غزه که در آن صدها نفر از جمله کودکان کشته شدند، هشدار داد.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه نیز با صدور هشدارهای خود مبنی بر مصون ماندن بیمارستان از هرگونه آسیبی گفت: ما نسبت به اهداف از پیش برنامه ریزی شده اشغالگران برای هدف قرار دادن بیمارستان قدس پس از تمرکز بر بمباران اطراف آن هشدار می دهیم.

در سطح بین‌المللی مدیر کل سازمان بهداشت جهانی، گفت که گزارش‌ها درباره تهدید به تخلیه بیمارستان قدس غزه نگرانی عمیقی را برانگیخته است.

حتماً بخوانید:
پروتکل هانیبال اسرائیل: یک سرباز مرده بهتر از یک سرباز اسیر شده است

پروتکل هانیبال اسرائیل: یک سرباز مرده بهتر از یک سرباز اسیر شده است

پروتکل هانیبال (که دستورالعمل هانیبال نیز نامیده می شود)، رویه ای است که توسط ارتش اسرائیل برای جلوگیری از دستگیری سربازان خود، حتی اگر به معنای کشتن…

 

کد خبر 12963

 

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید