هدر بالا
امروز: سه شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۳ | ۱۷ محرّم ۱۴۴۶ قمری | ۲۳ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
  1. اخبار
شنبه, ۱۳ آبان ۱۴۰۲ ۲۲:۵۱
زمان مطالعه: 2 دقیقه
وزارت بهداشت غزه تایید کرد از آغاز تجاوز به غزه 9500 نفر شهید شده اند که 70 درصد قربانیان این تجاوز را زنان و کودکان تشکیل می دهند.

به گزارش الجزیره به نقل از اتاق 24 در بیست و نهمین روز از جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه، ساعاتی پس از بمباران تنها بیمارستان کودکان و مدرسه الفاخوره که هزاران آواره را در خود جای داده است، نیروهای اشغالگر به هدف قرار دادن بیمارستان های غزه و بمباران اطراف بیمارستان قدس ادامه دادند.

وزارت بهداشت غزه تایید کرد از آغاز تجاوز به غزه 9500 نفر شهید شده اند که 70 درصد قربانیان این تجاوز را زنان و کودکان تشکیل می دهند.

این وزارتخانه گفته است که اشغالگران طی ساعات گذشته 10 قتل عام بزرگ انجام داده اند که جان 231 شهید را گرفته است.

سخنگوی جنبش مقاومت (حماس) گفت: اسرائیل غیرنظامیان را هدف قرار می دهد زیرا به هیچ یک از اهداف نظامی خود دست نیافته است، در حالی که گردان های القسام صحنه هایی از هدف قرار دادن نیروهای ویژه اسرائیلی در ساختمان های بیت حانون در شمال غزه را منتشر کردند و گفتند که 5 سرباز را کشتند و تعدادی دیگر را زخمی کردند.

ارتش اسرائیل تایید کرد که تعداد سربازان و افسران کشته شده این رژیم از 7 اکتبر به 341 نفر و تعداد سربازان کشته شده در نبردهای زمینی در غزه به 25 نفر رسیده است.

ارتش اشغالگر افزود: از آغاز عملیات زمینی تاکنون 260 سرباز اسرائیلی مجروح شده اند.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا پس از نشستی در امان گفت که با وزرای عرب برای ایجاد کانال هایی برای ارسال کمک به غزه به توافق رسیده است. در حالی که شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر، ادامه تلاش های کشور قطر در میانجی گری برای آزادی زندانیان را تایید کرد.

این تحولات در پرتو یک جنبش مردمی جاری در شهرهای عربی و سایر نقاط جهان برای پایان دادن به جنگ اسرائیل علیه غزه است.

حتماً بخوانید:
جنگ اسرائیل در غزه؛ استانداردهای دوگانه رسانه های غربی + ویدیو ملکه اردن

جنگ اسرائیل در غزه؛ استانداردهای دوگانه رسانه های غربی + ویدیو ملکه اردن

گزارش‌های رسانه‌ای که صرفاً بر حمله حماس به اسرائیل در یک آخر هفته تمرکز می‌کنند، بدون اینکه این حادثه را در چارچوب اشغال و ظلم وحشیانه اسرائیل به…
حتماً بخوانید:
آنچه در غزه اتفاق می افتد یک قتل عام پشت درهای بسته است

آنچه در غزه اتفاق می افتد یک قتل عام پشت درهای بسته است

ورشوفسکی در این باره اظهار داشت که به شدت نگران جنون دولت راست افراطی اسرائیل است که به فشارها و سخنرانی های بین المللی با هدف آرام کردن اوضاع توجهی…

 

کد خبر 12967

 

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید