هدر بالا
امروز: شنبه, ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ | ۰۹ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری | ۱۵ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
  1. اخبار
چهارشنبه, ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ ۱۱:۲۴
زمان مطالعه: 3 دقیقه
بر اساس آنچه روزنامه گلوبس با استناد به آخرین آمار منتشر شده توسط وزارت دارایی اسرائیل گزارش داد، اسرائیل انتظار دارد هزینه ها در سال آینده حدود 55 میلیارد شیکل (14.9 میلیارد دلار) از سقف مجاز فراتر رود.

به گزارش الجزیره بر اساس آنچه روزنامه گلوبس با استناد به آخرین آمار منتشر شده توسط وزارت دارایی اسرائیل گزارش داد، اسرائیل انتظار دارد هزینه ها در سال آینده حدود 55 میلیارد شیکل (14.9 میلیارد دلار) از سقف مجاز فراتر رود.

این موضوع در بحبوحه جنگی است که اسرائیل علیه نوار غزه از 7 اکتبر گذشته آغاز کرده است و دولت بر ادامه آن تا به امروز اصرار دارد.

سقف هزینه های مجاز طبق قانون برای سال آینده 545 میلیارد شیکل است، اما تعهدات دولت بیش از 600 میلیارد شیکل (162.5 میلیارد دلار) است.

بنا بر گزارش این روزنامه، بر اساس قانون نیاز به اصلاحاتی برای کاهش هزینه ها به میزان 55 میلیارد شیکل (14.9 میلیارد دلار) وجود دارد و وزارت دارایی باید آن را از سایر اقلام هزینه کسر کند.

این روزنامه خاطرنشان کرد که گزینه دیگری نیز وجود دارد و آن اینکه دولت بتواند با تغییر قوانین اساسی سقف هزینه ها را افزایش دهد. 

بر اساس آنچه وزارت دارایی رژیم صهیونیستی در آخرین ارقام برنامه بودجه سه ساله خود برای سال های 2025-2027 منتشر کرده است، اسرائیل انتظار دارد بودجه این کشور در سال آینده، 2025، کسری 5.2 درصدی تولید ناخالص داخلی خود را ثبت کند، قبل از سقوط به 4.4 درصد در سال 2026 و به 3.7 درصد در سال 2027.

رکود اقتصادی

شایان ذکر است که داده های بانک مرکزی اسرائیل هفته گذشته نشان داد که پس از رشد در سه ماهه اول پس از شوک خشونت آمیز در اواخر سال 2023 در نتیجه جنگ در نوار غزه، اقتصاد آوریل کند شده است. 

بیانیه بانک مرکزی اسرائیل نشان داد که شاخص وضعیت اقتصادی ترکیبی در ماه گذشته حدود 0.15 درصد کاهش یافته است که منعکس کننده کُندی در فعالیت اقتصادی است.

پس از شروع جنگ در غزه در 7 اکتبر، اقتصاد اسرائیل قبل از رشد 14.1 درصدی در سه ماهه اول سال جاری، در سه ماهه آخر سال گذشته معادل 21.7 درصد کاهش یافت.

صنعت توریسم در خاورمیانه و تاثیرات جنگ اسرائیل و حماس بر آن

جنبش BDS: مردم در سراسر جهان چگونه از اسرائیل سرپیچی می کنند؟

ترکی الفیصل: حل مساله فلسطین شرط ریاض برای برقراری هر ارتباطی با اسرائیل است

طوفان الاقصی گردشگری و ذخایر ارزی اسرائیل را نابود می کند

 

 

کد خبر 13315

 

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید